Вакумски вреки за складирање 60*80

  • Попуст
  • 149.00 ден
  • Редовна цена 189.00 ден
Вклучен данок.


Вакуумските вреки за складирање помагаат да се создаде до трипати повеќе простор за складирање облека во плакарот или под креветот. Едноставно додадете ги предметите што треба да се складираат, затворете ја вреќата лесно користејќи го Zip лизгачот и отстранете го воздухот со помош на пумпа за вакуум или обична правосмукалка за домаќинство. Овие вреки не само што ги компресираат гломазните предмети за покомпактно складирање, туку создаваат и херметички заптив за заштита од нечистотија, влага, мувла, бубачки и мириси.

Вакуумските вреќи се совршени за џемпери, јакни, ќебиња, перници.

Направени се од повеќе слоеви полиетилен и најлон, вреќите се проѕирни и ви нудат видливост за брзо наоѓање на предмети, а плус нивниот издржлив дизајн значи дека можат да се користат повторно од година во година.

Димензии: 80х60