Корсет Sculpting Clothes

  • Попуст
  • 499.00 ден
  • Редовна цена 890.00 ден
Вклучен данок.


Sculpting clothes корсетот е наменет за да го оформи вашиот горен дел на телото, да го сокрие вишокот масни наслаги и со тоа да изгледате убаво, привлечно и женствено, а во исто време да се чуствувате удобно со часови.

Корсетот е на големини, а исто така и секоја големина може да се подесува на 3 различни нивоа во зависност од тоа колку сакате да ве стега. 

Може да се носи во било какви ситуации од најразлични свечености, до секојдневна употреба, па дури и за време на спортување.

При континуирана употреба самиот појас делува на намалување на обем, намалување на вишок килограми и правилно држење 

Материјалот на надворешен дел е 100% латекс, а внатрешниот дел е 96% памук и 4% еластин и ластик.

Големини: S, M, L, XL, XXL, XXXL