Детски шатор Spiderman

 • Попуст
 • 1,190.00 ден
 • Редовна цена 1,690.00 ден
Вклучен данок.


Влезете во магичниот и возбудлив свет на Спајдермен и авантурата со Вашите омилени цртани ликови може да започне. Благодарение на уникатниот и специфичен дизајн на овој супер забавен детски шатор, Вашите малечки ќе уживаат максимално и ќе се чувстуваат како да се во светот на Спајдермен и со ликовите од нивниот омилен цртан филм.

 • Дизајнот на шаторот е направен по специјални стандарди, по европски сертификати наменет за европски пазари.
 • Изработен е од цврста и тенка ткаенина, лесна за одржување и чистење.
 • Материјалот е нетоксичен, водоотпорен и секако безбеден за употреба на деца.
 • Дишењето на децата ќе се одвива без никакви проблеми, бидејќи материјалот дозволува да влегува слободно воздух внатре во шаторот.
 • Профилите на шаторот се изработени од обложени челични рамки и засилен флексибилен фиберглас, обложени со мека ткаенина која не дозволува непријатности и повреди.
 • Лесно се поставува и се собира, во рок од само неколку секунди.
 • Лесен е и воопшто не зафаќа простор кога е соберен, па така ќе можете да го носите секаде со Вас кога патувате или кампувате, за авантурата и доживувањето на Вашите најмили да биде на највисоко ниво.
 • Дизајнот на шаторот дозволува да си играат повеќе деца од еднаш.
 • Идеален е за забава на роденденски забави, карневалски забави, пикник, традиционалните преспивања и сл.

Шаторот може да го користат деца од најмала возраст, не поседува ситни делови и нема опасност кај најмалите.

Се што треба да направите е да го поставите шаторот на идеалното место и магијата во светот на храбриот Спајдермен може да почне.

Димензии на шаторот: 70x70x70 cm