Сецко за зеленчук

  • Попуст
  • 299.00 ден
  • Редовна цена 699.00 ден
Вклучен данок.


Експресно исецкајте парчиња кромид, билки, лук или зачини на помали парчиња со овој остар едноделен сецко, кој сече и се врти во основата со брзо притискање на рачката. Не се лизга, лесен е за ракување.

Вашите раце ќе бидат поштедени од миризба, а ќе имате ситно исецкан кромид или лук. Нема потреба директно да го држите лукот или кромидот додека ги лупете и сечете.

Оваа неверојатна мултифункционална алатка е одлична за сечкање и мелење на лук, кромид, домат, овошје, ореви, билки, зеленчук и повеќе.

  • Сечила изработени од не'рѓосувачки челик
  • Пластичен сад со капак
  • Совршен за сечкање и ситнење

Димензии: 8cm x 21.5 cm.