Кујнско пенкало за цртење фигури

  • Попуст
  • 149.00 ден
  • Редовна цена 299.00 ден
Вклучен данок.


Разбудете го уметникот во кујната! Со ова неверојатно пенкало за цртање по торти и колачи, секој може да стане експерт по цртање забавни форми и фигури на омилените слатки задоволства. Без разлика дали сакате да му посакате среќен роденден на Ваш близок, или пак да ги украсете новогодишните колачиња со прекрасни разиграни форми, пенкалото е овде да ви помогне да го реализирате тоа што сте го намислиле.
Едноставно пополнете го пенкалото со чоколадо или прелив во боја и притиснете го горниот дел за да ги декорирате колачите, тортите или пецивата. Забавната и неопходна алатка за персонализирање и разубавување на вашите омилени десерти ќе ви стане опсесија!