Iskra CJ-8005-LI - Електрична цедалка

  • Попуст
  • Редовна цена 1,090.00 ден
Вклучен данок.


Електрична цедалка од познатиот бренд Iskra за Вашиот омилен сок од цитрусно овошје. Исцедете го за кратко време овошјето и уживајте во одличното и витаминско освежување!

Спецификации:

• Напон: 220-240V ~ 50 / 60Hz
• моќност: 40W
• капацитет на садот: 0,7L
• скала на мерење
• 2 исцедете чаши
• Двонасочно вртење
• Исцедете го приклучокот за задржување на густината
• капакот на прав
• Гумени стапала за стабилност
• Лесен за употреба и чистење
• Димензии на пакувањето (во мм): 158 (L) x 158 (W) x 210 (H)
• Нето тежина: 0,60 кг
• Бруто тежина: 0,72 кг

• 24 месеци гаранција