Грил тава Dessini Double Grill Pan

  • Попуст
  • 1,390.00 ден
  • Редовна цена 2,890.00 ден
Вклучен данок.


Мултифункционална - Совршена за печење, пржење, печење, готвење на пареа, печени компири, подготовка на зеленчук со бавно печење, бифтек, риба, пржена сланина, фритати, скара, пилешко, морска храна, месо, зеленчук и многу повеќе.

Нелеплива површина - Изработена од алуминиум со нелеплива обвивка за енергетско ефикасно и побрзо готвење. Поради нелепливиот материјал обезбедува оптимално готвење и помалку потрошувачка на маслото, распрснување на маслото, помалку чад и мирис. Ова исто така овозможува многу полесно чистење.

Брза и лесна за чистење - Дизајнот со двојна страна ви овозможува најлесно готвење. Едноставно печете од едната страна, а потоа превртете ја тавата за да добиете совршено печење од обете страни со што штедите на време.

Рачка лесна за држење - Направена со иновативни рачки отпорни на топлина за лесно да ја превртувате тавата, а исто така обезбедуваат добро затварање за да ја задржите влагата, вкусот, пареата и мирисот на храната.

Две страни на печење, готвење без миризба - Прелијте и гответе на било која страна, горната или долната тава. Олеснете го превртувањето на храна,  додека ја задржувате топлината за брза и сочна храна, истовремено спречувајќи несакан чад и мирис.

  • Хигиенска, отпорна на гребење, супер силна, керамичка обвивка.
  • Специјална екстра-силна надворешна обвивка отпорна на висока температура.
  • Обложена со материјали од највисок квалитет за супер силна површина отпорна на гребење.
  • Лесна е за чистење.
  • Не апсорбира мирис, влага или вкус.
  • Погодна за сите типови готвење.
Димензии на тавата: 36x18x8 cm